☰   Menu
1 / 3
Sluneční hodiny - Drienčany - Slovenská republika - tip na výlet
Sluneční hodiny - Drienčany
2 / 3
Sluneční hodiny - Drienčany
Sluneční hodiny - Drienčany

Malebná jihoslovenská vesnička Drienčany nacházející se v okrese Rimavská Sobota byla v druhé polovině 19. století působištěm největšího sběratele slovenských lidových pohádek, Pavla Dobšinského. Tato skutečnost nezůstane dlouho skrytá snad žádnému návštěvníkovi, celá obec je totiž poseta všelijakými pohádkovými atrakcemi, zejména vyřezávanými dřevěnými sochami hrdinů Dobšinského příběhů.

Jednou ze zdejších nejoblíbenějších turistických atrakcí jsou raritní sluneční hodiny nacházející se v krásném přírodním prostředí na nevysokém vršku nad obcí. Hodiny mají průměr 7 metrů a po jejich obvodu jsou rozmístěny dřevěné sochy pohádkových postaviček. Pohádkové sluneční hodiny v Drienčany leží na trase naučného chodníku Drienčanský kras. Tento chodník začíná v Teplem hoře, dá se na něj však napojit i v obci Drienčany.Praktické informace

Drienčany
okres Rimavská Sobota
Banskobystrický kraj
Slovensko
Cíl je dostupný po lesní / polní cestě, dlouhé do 500 metrů.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zajímavost Slovensko

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.