☰   Menu
1 / 5
Muzeum Křišťálový dotek - tip na výlet v Ústeckém kraji
Muzeum Křišťálový dotek
2 / 5
Muzeum Křišťálový dotek
Muzeum Křišťálový dotek
3 / 5
Muzeum Křišťálový dotek
Muzeum Křišťálový dotek
4 / 5
Muzeum Křišťálový dotek
Muzeum Křišťálový dotek

V Muzeu Křišťálový dotek, které se nachází na litoměřickém Mírovém náměstí poblíž Infocentra, objevíte stálou expozici křišťálových otisků dlaní světových osobností, jakými jsou Václav Havel, Sir Nicholas Winton, Arnošt Lustig, Lech Walesa, Frederik Willem de Klerk, Ringo Starr, Anastacia, Vladislav Tretiak, Jaromír Jágr aj.

Návštěvníci se mohou těchto otisků dotknout, prohlédnout si detailní zobrazení papilárních linií, přečíst si životní příběhy v nich ukryté, prohlédnout si umělecká díla, na nichž se osobnosti samy podílely a doplnit informace o jejich činech z informačních panelů, video nahrávek či od průvodce.

Muzeum založil litoměřický sklář Jan Huňát se svým otcem, který se věnuje odlitkům dlouhou dobu. Podařilo se mu tak získat otisky politiků, umělců, spisovatelů či sportovců z Česka i zahraničí. Za nejcennější považuje odlitky dlaní prezidenta Václava Havla a Nicolase Wintona. V době, kdy otisk poskytnul, bylo Wintonovi 102 let.

Poznámka: pokud do tohoto muzea vyrazíte na prohlídku, tak doporučujeme zaparkovat na náměstí, vyhledat Městský úřad a podchodem projít k pizzerii Pohoda. Muzeum se hned naproti té pizzerie a bohužel je hodně špatně označené. Jeho návštěva bude velkým zážitkem (mluvíme z vlastní zkušenosti).Praktické informace

Litoměřice
okres Litoměřice
Ústecký kraj
Česko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Muzeum Česko

Tento tip na výlet již navštívili

3
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.