☰   Menu
1 / 2
Pařezová chaloupka - Němčovice
Pařezová chaloupka - Němčovice

Pařezová chaloupka je netradiční čekárna autobusové zastávky na okraji obce Němčovice na Rokycansku, která je inspirována chaloupkou z pohádkového seriálu Pohádky z mechu a kapradí.

V daném úseku silnice jezdí auta rychle a na přilehlé křižovatce došlo k řadě dopravních nehod. Starosta obce proto přišel s nápadem postavit namísto obvyklé autobusové čekárny pařezovou chaloupku z pohádek Václava Čtvrtka. Do čekárny v atraktivní podobě pařezové chaloupky vkládala obec naději, že bude sloužit jako zpomalovač dopravy, což se splnilo už v průběhu její výstavby.

Pohádková čekárna byla slavnostně otevřena při příležitosti místní oslavy Dne dětí 2. června 2019 za účasti několika set lidí. Média ji v den otevření pasovala na nejfotografovanější a možná i nejfotogeničtější autobusovou zastávku v Česku, již předtím byla označována za jednu z nejoriginálnějších zastávek v Plzeňském kraji.Praktické informace

Němčovice
okres Rokycany
Plzeňský kraj
Česko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Zajímavá stavba Česko

Tento tip na výlet již navštívilo

53
registrovaných uživatelů

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.