☰   Menu
1 / 4
Rozhledna Vartovna, Seninka - Vsetín
Rozhledna Vartovna, Zlínský kraj
2 / 4
Rozhledna Vartovna, Seninka - Vsetín
Rozhledna Vartovna, Zlínský kraj
3 / 4
Rozhledna Vartovna, Seninka - Vsetín
Rozhledna Vartovna, Zlínský kraj

Na vrcholu vrchu Vartovna byla Obcí Seninka v roce 2009 postavena rozhledna, kterou navrhnul Ing. arch. Ivana Bergmana ze Zlína. Stavba je kruhovitého půdorysu ve formě   válcové věže – kovová konstrukce ve tvaru spirály je vysoká 37 metrů a skládá se ze tři částí. Spodní částí je železobetonový základ, vysoký 5,4 metrů a obložený gabionem. Druhou částí je věž tubusového tvaru tvořena 12ti 2,4 metrů vysokými segmenty. Poslední nejvyšší částí je vyhlídková plošina s krytou plochou střechou, na kterou vystoupáte po 185 schodech. Stavba je dominantou oblasti  Hornolidečska, Vsetínska i Zlínského kraje.

Turistům nabízí krásné výhledy nejen na Vsetínské , Hostýnské a Vizovické vrchy, ale také na Beskydy  i Velkou Fatru. Směrem  západním je vidět Zlín s okolím ,  jižní část úrodné Hané a za jasné viditelnosti  i Buchlovské vrchy s hradem Buchlov.Praktické informace

Seninka
okres Vsetín
Zlínský kraj
Česko
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Rozhledna Česko

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.