☰   Menu
1 / 2
Besucherbergwerk F60 - Německo
Besucherbergwerk F60 - Německo

V Lichterfeldu se nachází obrovský technologický gigant: 502 metrů dlouhý, 204 metrů široký, 80 metrů vysoký a 11 000 tun těžký nadzemní dopravník hnědého uhlí.

F60 byl postaven v letech 1989 až 1991 a v provozu byl od března 1991 do června 1992. Poté měl být kvůli ukončení těžby rozebrán, ale hrstka nadšenců se naštěstí zasadila o jeho zachování. Díky tomu si dnes můžeme tento obrovský stroj z blízka prohlédnout a pokochat jeho jedinečnou konstrukcí.

Díky své konstrukci a mohutnosti bývá F60 označován jako "Ležící Eiffelova věž". Této známé stavbě totiž co do velikosti smělě konkuruje. Kdyby se dopravník F60 "postavil", byl by dokonce vyšší než ona.

Při prohlídce F60 se v některých fázích 90 minut dlouhé prohlídky dostanete až do výšky 74 metrů. Zároveň si můžete zblízka prohlédnout tuto ojedinělou konstrukci a dozvědět se více o těžbě hnědého uhlí v oblasti dnešních Lužických jezer.Praktické informace

Lichterfeld
okres Elbe - Elster
Braniborsko (Brandenburg)
Německo
Silnice vede k objektu nebo k jeho blízkosti.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Skanzen Německo

Tento tip na výlet zatím navštívil

1
registrovaný uživatel

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.