Rakotzbrücke - Ďábelský most

Rakotzbrücke - Ďábelský most - Německo - tip na výlet
Typ: Most, přehrada
   
Adresa: Kromlau
okres Görlitz
Sasko (Sachsen)
Německo
 
GPS: 51° 32' 10.62'' severní šířky
14° 38' 26.11'' východní délky

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Místa opředená tajemnem, vždy přitahují lidskou zvědavost a touhu dané místo navštívit. V sousedním Německu, ve vesničce Kromlau takový skutečně mají a říkají mu Rakotzbrücke (nebo-li Ďábelský most). Hlavním magnetem pro zvědavé oči a touhu tento most vidět je jeho trochu strašidelný vzhled, a také odraz na vodní hladině. Pokud se totiž před most postavíte, uvidíte celistvý a neporušený kruh.

Čedičový Rakotzbrücke byl postaven okolo roku 1860 a jeho výstavba trvala přibližně deset let. V průběhu jeho stavby se na jezeře i v parku objevily další čedičové stavby, které tak místu přidávají na pomyslně temnné pověsti. Kámen pro jejich stavbu se přivážel ze Saského Švýcarska a z Polska.

V současné době je již vstup na most zcela zakázán, z důvodu jeho záchrany a uchování pro další generace. I přestože, se na most nesmí vstoupit, návštěva tohoto místa je velkým zážitkem, nejenom kvůli mostu samotnému a ostatním čedičovým stavbám, ale také pro obrovské množství rostlin a stromů. 80ti hektarový park a jeho přehlídka lesního bohatství v podobě liliovníků, katalp a dalších stromů je pastvou pro oči. Park je nejkrásnější v květnu, kdy zde rozkvétají azalky a rododendrony. Neuděláte rozhodně chybu, když se sem vydáte kdykoliv v průběhu roku, protože každé roční období nabízí nádherně barevnou přehlídku kvetoucích rostlin. Park je přístupný celý rok a zdarma.

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

lucka@... - motorkář, který navštívil Rakotzbrücke - Ďábelský mostlucka@...
radas01@... - motorkář, který navštívil Rakotzbrücke - Ďábelský mostradas01@...
hromiktom@... - motorkář, který navštívil Rakotzbrücke - Ďábelský mosthromiktom@...
info@... - motorkář, který navštívil Rakotzbrücke - Ďábelský mostinfo@...
 

Vyhledávání na webu

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den
Reklama
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!