Skanzen Stará ves

Skanzen Stará ves - tip na výlet v Ústeckém kraji
Typ: Muzeum, skanzen
   
Adresa: Přemyslova 259
43001 Chomutov
okres Chomutov
Ústecký kraj
Česko
 
GPS: 50.473525N, 13.4202789E

Byl jsem zde
Oblíbené

Sdílejte s přáteli

Skanzen Stará Ves leží na okraji areálu zooparku. Expozice v souboru staveb, jehož součástí je i kaplička a větrný mlýn, přibližuje návštěvníkům život v severočeské vesnici na konci 19. století. Skanzen získal své jméno podle toho, že jde o pokus vytvořit tu repliky originálních stavení a budov z původních, tedy starých podkrušnohorských vsí. Všechny domy, které tu stojí a budou stát, jsou ale věrné kopie nebo dokonce převezené originály staveb z různých míst regionu. V přízemí statku je expozice, která dává nahlédnout do černé kuchyně, k peci na pečení chleba nebo do ložnice statkářů. Sousední chlévy a vejminek zas ukazují různé historické zemědělské stroje. Kromě toho se zde chovají kozy, ovce, krávy, slepice, husy a jiná drůbež.

Zcela originální atrakcí skanzenu je větrný mlýn. Jde o mlýn holandského typu, tedy takový, jemuž se otáčí střecha, na které je umístěno obří kolo s lopatkami. V patře se chystá netradiční expozice se zvířaty, která žijí v těsné blízkosti lidí a do statků z konce 19. století rozhodně patří. Celý projekt ještě není dokončený, ale pokud se ale podaří ho dovést až do konce, bude patřit Stará Ves mezi nejzajímavější stavby svého druhu v České republice.

Do Staré Vsi můžete zavítat v rámci jednotného vstupného do zooparku. Otevřena je každý den. Na pokladnách jsou k dispozici brožury s podrobnými informacemi o stavbách ve Staré Vsi. Máte-li zájem dozvědět se více informací, můžete využít průvodce.

 

Fotogalerie

Skanzen Stará ves Skanzen Stará ves Skanzen Stará ves

Mapa

Tento tip na výlet již v minulosti navštívili

m.Grund@... - motorkář, který navštívil Skanzen Stará vesm.Grund@...
lubano@... - motorkář, který navštívil Skanzen Stará veslubano@...
tattooinkline@... - motorkář, který navštívil Skanzen Stará vestattooinkline@...
dalo.s@... - motorkář, který navštívil Skanzen Stará vesdalo.s@...
+2

Moto dívka dne

Dívka pro dnešní den

Reklama

oprava a servis motorek všech kubatur a značek - Teplice - Ústecký kraj
Reklama
Autopůjčovna Praha

Na motorky do Dolomit? Půjčte si zánovní minibus s tažným zařízením.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.