☰   Menu
1 / 4
vodopád Peričnik, Kranjska Gora, Slovinsko
vodopád Peričnik
2 / 4
vodopád Peričnik, Kranjska Gora, Slovinsko
vodopád Peričnik
3 / 4
vodopád Peričnik, Kranjska Gora, Slovinsko
vodopád Peričnik

Vodopád Peričnik leží v údolí Vrata v Julských Alpách na severu Triglavského národního parku. Nachází se asi 6 km od obce Mojstrana, odkud k němu vede nejsnažší cesta. Jedná se vlastně o vodopády dva, přesněji dvě ramena, přičemž to menší dosahuje výšky 16 metrů a to vyšší 52 metrů.

Raritou tohoto přírodního úkazu je možnost projít se přímo pod proudem padající vody. Za vodopádem Peričnik totiž vede úzká římsa, která tuto jedinečnou podívanou poskytuje a povyšuje tak celý zážitek na vyšší úroveň. Nechcete-li zmoknout, doporučujeme vzít si s sebou raději pláštěnku. Další předností tohoto místa je také jeho relativně nízká turistická návštěvnost.

Cesta k vodopádu Peričnik vede z vesnice Mojstrana. Stezka je frekventovanější, protože vede až na konec doliny Vrata, která je oblíbeným cílem. Samotný vodopád ale tolik navštěvovaný není. Na motorce se lze také přiblížit až k chatě Koča pri Peričniku, odkud je to jen asi 15 minut cesty.Praktické informace

Kranjska Gora
Slovinsko
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Příroda Slovinsko

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.