☰   Menu
1 / 3
vodopád Savica - Slovinsko
vodopád Savica - Slovinsko
2 / 3
potok Mala Savica - Slovinsko
potok Mala Savica - Slovinsko

Savica je dvojramenný vodopád. Nachází se nad vesnicí Ukanc v občině Bohinj. Viditelná část vodopádu přijímá vodu z širšího krasového území, ležícího o 500 metr; výše, kde se nachází Črno jezero. Vodu odvádí potok Velika Savica, který se vlévá do řeky Savica, jež je hlavním přítokem Bohinjského jezera.

Přístupová cesta k vodopádu je z části tvořena dřevěnými schody a z části se jedná o přírodní cestu v lese, která končí asi 20 metrů od vodopádu (blíže se bohužel přijít nedá). Jelikož se jedná o jeden z nejznámějších vodopádů ve Slovinsku, počítejte především v sezóně s větším množstvím turistů a také se skutečností, že bude potřeba zaplatit nějaké to euro nejen za parkování, ale také za vstup.

Určitě doporučujeme vyzkoušet vodu v potoce Mala Savica, hned vedle vstupu. Sejít se dá až přímo k vodě a naskytnou se vám nádhedné pohledy a možnost osvěžit se v opravdu hodně studené vodě.



Praktické informace

Občina Bohinj
Slovinsko
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Příroda Slovinsko

Tento tip na výlet již navštívili

4
registrovaní uživatelé

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.