☰   Menu
1 / 2
Most ze starého železničního vagónu - Vígľaš - Banskobystrický kraj
Most ze starého železničního vagónu - Vígľaš

Koncem 60. let minulého století kreativní skupina nadšenců přemostila řeku Slatina spojující místní části Dolinky a Hájnikova pomocí vyřazeného vlakového vagónu. Na místo byl dopraven pomocí těžké techniky, ale samotné stěhování se bohužel neobešlo bez menší nehody při pokládání, kdy se vagón bohužel převrátil. Tento incident připomíná proláklina na jedné straně mostu.

Od prvního položení vagónu již vypršela dost dlouhá doba a zub času se na něm výrazně podepsal. Rozpadlá podlaha a divoké porosty táhly tuto Slovensku raritu do zapomnění. Naštěstí se však skupina dobrovolníků pod vedením Josefa Ždánský rozhodla pustit do rekonstrukce této dnes již historické památky, která je vytvořena bez jediného svaru na konstrukci a je spojována jen pomocí nýtů. Vagónové most je v současnosti zrekonstruovaný a můžete se po tomto evropském unikátu projít.Praktické informace

okres Detva
Banskobystrický kraj
Slovensko
Cíl je dostupný po lesní / polní cestě, dlouhé více než 500 metrů.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Most Slovensko

Tento tip na výlet již navštívilo

5
registrovaných uživatelů

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.