☰   Menu
1 / 3
Predjamský hrad - Predjama -Postojna - Slovinsko
Predjamský hrad - Predjama -Postojna - Slovinsko
2 / 3
interiér - Predjamský hrad - Slovinsko
interiér - Predjamský hrad - Slovinsko

Středověký Predjamský hrad je vestavěný pod 123 metrů vysoký skalní převis. Stojí u vstupu do jeskynního systému, který je druhý nejrozsáhlejší ve Slovinsku. Do útrob skály tu vtéká řeka Lokva. Název Predjama si hrad nese podle svého umístění (jama znamená ve slovinštině jeskyni). Hrad pochází z 12. století, kdy byl postaven na popud aquilejského patriarchy. Byl považován za téměř nedobytný, až v 15. století byl dobyt loupeživým rytířem Erasmem Jamským.

Skalní hrad Predjama je rozdělen do dvou částí – předjeskynní část a část vtesaná do skály. Mezi nimi se nachází hradní dvůr. V hradu se nachází vstupní věž s palácem, hradní kaple a jeskyně pod hradem. Jeskynní systém je přístupný pro turisty v délce 700 metrů.

Prohlídka hradu je pouze s elektronickým průvodcem (dokonce i v české jazyce), což návštěvníkům umožňuje prohlédnout si libovolně dlouho jakoukoliv část hradu, případně se na některá místa vrátit.Praktické informace

Predjama -Postojna
Slovinsko
Cíl se nachází ve vzdálenosti delší více než 500 metrů od zákazu vjezdu.
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.

Štítky:

Hrad Slovinsko

Tento tip na výlet již navštívilo

6
registrovaných uživatelů

Další tipy na výlet v okolí

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvy.